+Zobacz naszą główną stronę.
 
 
 

 
 
 


 
Nie Przegap
 

 

Czy wiesz, że? – ciekawostki Tajlandii

Diabeł tkwi w szczegółach! Wyjątkowość Tajlandii nie polega tylko na rewelacyjnej pogodzie, pięknych krajobrazach i wyśmienitym jedzeniu. To setki detali, znaków szczególnych i dziwactw sprawiają, że trudnie nie zakochać się w tym egzotycznym kraju. W tym miejscu gromadzimy dla Ciebie najciekawsze ciekawostki Tajlandii!

1. Kolory we fladze Tajlandii reprezentują: naród (czerwony) , buddyzm…

Kolory we fladze Tajlandii reprezentują: naród (czerwony) , buddyzm (biały) oraz króla ( niebieski). Obecną flagę oficjalnie wprowadzano w 1917 roku. Na wcześniejszej fladze widniał biały słoń na czerwonym tle.

2. Kup sobie…żonę! W pięknej Tajce nie trudno się zakochać. Jeśli…

W pięknej Tajce nie trudno się zakochać.  Jeśli jednak zdecydujesz się miłość przypieczętować ślubem, czeka cię spory wydatek. W Tajlandii wciąż żyje i ma się dobrze instytucja posagu (Sin Sod). Płacisz go Ty na rzecz rodziców panny młodej. Tym sposobem pokazujesz, że stać Cię na utrzymanie wybranki i dziękujesz jej rodzicom. Wysokość posagu zależy od zasobności twojego portfela i rodziny narzeczonej i oscyluje od około 100.000 Baht do kilki milionów Bahtów! A Tajlandia miała być tania…”

3. Popularny napój dodający skrzydeł wymyślony w Tajlandii…

Popularny napój dodający skrzydeł wymyślony został w Tajlandii w latach 70tych XX wieku.  Tajska nazwa napoju – Krating Daeng oznacza nic innego jak czerwonego byka. Oryginalna tajska wersja napoju nie zawiera bąbelków.

4. Chcesz się ostrzyc i zaoszczędzić nieco grosza? Wybierze się do…

Chcesz się ostrzyc i zaoszczędzić nieco grosza? Wybierze się do Tajlandii 5-go grudnia, w dniu urodzin króla. Tego dnia fryzjerzy wylegają na ulicę i bezpłatnie strzygą przechodniów – w dniu urodzin monarchy wszyscy muszą wyglądać schludnie.

5. Hazard jest w Tajlandii całkowicie nielegalny. Popularnym…

Hazard jest w Tajlandii całkowicie nielegalny. Popularnym celem wycieczek tajskich pokerzystów i miłośników ruletki jest granica z Kambodżą gdzie na gości czeka kilka pokaźnych kasyn. Media nie rzadko donoszą też o nalotach policji na nielegalne świątynie hazardu.

6. W Tajlandii biała skóra = piękna skóra. Większość kosmetyków…

W Tajlandii biała skóra = piękna skóra. Większość kosmetyków w tajskich sklepach ma działanie wybielające a Tajowie jak ognia unikają opalania – na plażę wychodzą w spodniach i t-shirtach, na co dzień kryją się po parasolami. Jasna skóra przywodzi w Tajlandii na myśl uwielbiane tu wzorce japońskie i koreańskie. Skóra ciemna kojarzy się z pracą w polu i niską klasą społeczną.