+Zobacz naszą główną stronę.
 
 
 

 
 
 


 
Nie Przegap
 

 

Wakacje w Raju – Uruchom wyobraźnię!

 
Wiedza tajemna
4.0


 
Informacja praktyczna
5.0


 
Inspiracja i motywacja
9.0


 
Ocena
6.0
6/ 10


Ocena Klientów
95 oceny(n)

 


2
Wysłany Styczeń 21, 2013 przez

 
Opis
 
 

Wyobraź sobie kraj, w którym zawsze jest lato. 365 dni w roku. Słońce świeci niemal bez przerwy, kwiaty kwitną bez względu na porę roku, drzewa uginają się pod ciężarem dojrzałych owoców – zawsze. W upale ulgę przynosi morska bryza, mgły, którymi spowite są wzgórza, cień drzew w deszczowym lesie. Deszcz? Zdarza się. Schładza, orzeźwia i szybko odchodzi ustępując miejsca błękitowi nieba. Wyobraź sobie wakacje w raju!

Wyobraź sobie kraj, gdzie z przejrzystej morskiej wody wyrastają bajkowe wyspy. Gdzie nad długimi pasmami szerokich plaż uginają się pierzaste palmy kokosowe. Szum oceanu stanowi tło dla śpiewu egzotycznych ptaków. Kraj, w którym połacie dżungli skrywają niezwykłe sekrety. Gdzie po omszałych pniach drzew pną się dzikie orchidee, pokrzykiwania małp i ryk słoni odbija się echem od wiecznej zieleni. Krainę łagodnych wzgórz i rwących rzek, soczyście zielonych ryżowych pól i formacji skalnych o najbardziej fantazyjnych kształtach.

Wyobraź sobie kraj, w którym życie kręci się wokół stołu. Kraj dań, których nie sposób nie spróbować i smaków, których nie sposób zapomnieć. Krainę świeżych ziół i egzotycznych przypraw, owoców wybornych bez względu na to czy pochodzą z sadu czy z morza. Kraj gdzie ryż pachnie jaśminem, trawa niesie aromat cytryny a mango ma smak miodu.

Wyobraź sobie kraj, którego historia z powodzeniem mogła by stać się podstawą scenariusza hollywoodzkiego hitu, który bogactwem swej kultury mógłby obdarować kilka innych. Kraj gdzie świątynie spływają złotem i szlachetnymi kamieniami lecz gdzie mnisi wędrują o świcie ulicami miast i wsi prosząc o jałmużnę. Gdzie na bokserskich ringach w takt dźwięków piszczałek tryska krew a z barów karaoke dobiega śpiew i wybuchy śmiechu. Kraj gdzie nawet praca musi być zabawą a na problemy macha się ręką.

Wyobraź sobie kraj ludzi szczęśliwych, którzy każdy dzień i każdego gościa witają uśmiechem. Którzy uprzejmość i gościnność stawiają sobie za punkt honoru. Kraj ludzi, którzy kochają swojego króla, swoją religię ale nade wszystko – kochają życie! Wspólne biesiadowanie, muzykę, naturę. Kraj, w którym obcych zaprasza się do stołu i nikomu nie wolno jeść w samotności. Wyobraź sobie Kraj, w którym znajdzie się uśmiech na każda okazję.

Spróbuj! To da się zrobić! Wystarczy odrobina fantazji i już tam jesteś. Wyobraź sobie wakacje w raju. Wyobraź sobie Tajlandię!


Maciek

 
Avatar of Maciek


2 Komentarze(y)


 1.  

  Bez przesady. Aż tak wspaniale i kolorowo to nie jest.
  • Avatar of Maciek
    

   Nie napisałem powyżej ani jednej nieprawdy. Tajlandia to piękne widoki, rewelacyjna kuchnia, bogata kultura i serdeczni ludzie. To wszystko w konkurencyjnej cenie. To bezapelacyjnie jeden z najlepszych krajów na wakacje na świecie.

Dodaj Komentarz

(required)