0
Wysłany Styczeń 28, 2013 przez Maciek in Newsy
 
 

Przedwyborcze obietnice – luksusowe podróże kanałami

podróże kanałami bangkok newsy z tajlandii tajlandia newsy biuro podróży tajlandia
podróże kanałami bangkok newsy z tajlandii tajlandia newsy biuro podróży tajlandia

Jeden z kandydatów na burmistrz Bangkoku, Pongsapat Pongcharoen zapowiedział poprawę jakości transportu wodnego w mieście. Chodzi o popularne wśród lokalnej ludności łodzie pływające po przecinających stolicę kanałach. Obecnie podróż odbywa się w hałasie, brudzie i nieprzyjemnej woni wody w kanałach. Wysłużone już łodzie pozwalają szybko dotrzeć do celu gdyż omijają wiecznie zakorkowane ulice ale komfort podróży pozostawia wiele do życzenia. O ile nie jest to problem dla turystów traktujących wycieczkę łodzią jak atrakcję podczas wakacji w Tajlandii, mieszkańcy Bangkoku korzystający z transportu wodnego na co dzień mogą mieć inne zdanie.

Pongsapat Pongcharoen oznajmił, że jeśli zdobędzie zaufanie wyborców zadba o to by łodzie zostały unowocześnione „Każda łódź powinna być wyposażona w szklany dach chroniący przed wiatrem i rozbryzgami wody, podróż łodzią nie będzie różnić się od przejażdżki kolejką BTS.” – powiedział.

Tajlandia newsy, newsy z Tajlandii

Tę zapowiedź można dopisać do całej listy przedwyborczych obietnic dla Bangkoku, wśród których znalazły się już między innymi tanie bilety Sky Train (20B na całej lini), tanie bilety na klimatyzowane autobusy (10B), darmowe przejażdżki transportem wodnym oraz…toalety na wszystkich przystankach autobusowych w mieście.

Kandydat nie wyjawił skąd zamierza wziąć środki na te usprawnienia transportu publicznego w Bangkoku.


Maciek

 
Avatar of Maciek