+Zobacz naszą główną stronę.
 
 
 

 
 
 


 
Nie Przegap
 

 

Klimat i Pogoda w Tajlandii

Interaktywna pogoda w Bangkoku!

365 dnia lata w roku – tak w skrócie wygląda pogoda w Tajlandii. Wysoka wilgotność powietrza i temperatury prawie nigdy nie spadające poniżej 25 stopni sprawiają, że ciepłolubni czuć się tu będą jak u siebie. Szukasz ucieczki od upału? Znajdziesz ją w kilku miejscach na północy kraju.

Rok dzieli się w Tajlandii na trzy pory:

chiang-mai-zima-w-tajlandii-pogoda-w-tajlandii-wakacje-w-tajlandii

Zima w Chiang Mai na północy Tajlandii

Zima: Najchłodniejsza pora roku trwa od listopada do lutego. W tym okresie rzadko też pada deszcz. Zapomnij o pakowaniu ubrań z długimi rękawami (chyba, że wybierasz się na jakiś górski trekking choć i na tę okazję bez problemów zaopatrzysz się na miejscu) Jest to okres, w którym do Tajlandii zjeżdża najwięcej turystów więc warto zrobić rezerwacje z wyprzedzeniem.

 

 

Pora gorąca: Zaczyna się w marcu a dobiega końca w czerwcu. W tym okresie temperatury mogą przekroczyć 40 stopni. Wybierając się na wczasy w Tajlandii w tym czasie pamiętaj by pić dużo wody. Zwiedzając w tym okresie Bangkok otuchę znajdziesz w klimatyzowanych centrach handlowych, taksówkach i transporcie publicznym. Najlepiej jednak wybierz się nad morze.

raj na ziemi infromacje z tajlandii tajlandia wakacje tajlandia wypoczynek tajlandii urlop tajlandii wycieczki tajlandia bangkok thailandia wakacje w raju

Lato na południu Tajlandii

Pora deszczowa:  Trwa od Lipca do Października nie jest tak straszna jak mogłoby się wydawać. Jedna lub dwie ożywcze ulewy dziennie, temperatury pozwalające na wygodne zwiedzanie i wyłaniające się z za chmur słońce sprawiają, że to czas na wakacje w Tajlandii równie dobry jak każdy inny. Pod koniec pory deszczowej zdąrzają się powodzie – to naturalne zjawisko, z którym lokalna ludność zdążyła się już oswoić a ty nie musisz się go obawiać

Pory roku nie są jednakowe dla wszystkich części kraju i przed wyjazdem warto sprawdzić prognozę pogody lub skorzystać z porad znawców tematu.